Doradztwo zawodowe

Drodzy uczniowie/ Szanowni rodzice, 
 
Przed Wami decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Na co należy zwrócić uwagę? Jak ją podjąć? Jest to trudna decyzja, dlatego warto dobrze się zastanowić i rozsądnie wybrać wymarzoną przyszłą szkołę. Stoicie przed zrobieniem swojego pierwszego kroku w swoją dorosłość. Potrzeba określić miejsce i swoje cele, tak by w przyszłości móc cieszyć się i czerpać satysfakcję z życia, to ważny element naszej codzienności. Rodzice/opiekunowie jako znaczące i ważne osoby w życiu dziecka są autorytetami, dlatego mogą pomóc w wyborze ścieżki edukacyjnej dla swojego dziecka.
Poniżej znajdują się potrzebne materiały bogate w oferty tak by, jak najtrafniej móc wykreować swoją wymarzoną ścieżkę zawodową dla tegorocznych ósmoklasistów. 
 
 

Spotkanie online Akcja Rekrutacja 15 maja na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Organizowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży (szczegóły poniżej)

 
Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – ważne dokumenty 
 
Prezentacja CDZdM tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
 
Prezentacja na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – wydział oświaty 
 
Zapraszamy na stronę kampanii Szacun dla Zawodowców tutaj znajdą Państwo m.in film przygotowany w ramach wiosennej edycji Areny Zawodów 
 
Przypominam i zachęcam do korzystania z możliwości uczestniczenia na spotkaniu online w waszej wymarzonej szkole i zapoznaniu się z ich ofertą podczas Drzwi Otwartych.
Poniżej wstawiam link, gdzie można uzyskać informacje jakie szkoły w których terminach organizują takie wydarzenie. 
 
Padlet z informacją ofertą poznańskich szkół nauczających zawodu 
 
Padlet z informacją ofertą poznańskich szkół liceów ogólnokształcących 
 
Zmiany w maturach od 2023 r. – ważne dla ósmoklasistów:
 
 
 
Czwarty przedmiot na egzaminie ósmoklasisty – ważne dla obecnych siódmoklasistów