Propozycje dla czytelników

Czytanie on-line                                      

WolneLektury.pl Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni. Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Źródło: Biblioteka w szkole

Słuchowiska                                                            

Polska-Poezja.pl Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

www.spotify.com Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

http://audio-bajki.pl/  Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.

Źródło: Biblioteka w szkole

Polecam                                                          

Jeśli przeczytaliście ciekawą książkę i chcielibyście polecić ją innym to zachęcam do wypełnienia ankiety na Gmailu: link: https://forms.gle/NRzR9FdTE6kAodpB8 

Dzięki waszej aktywności powstanie szkolna toplista najlepiej ocenianych książek.

Najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone.

Ciekawostki o książkach i czytaniu              

„Książkowe ciekawostki” –  ksiazkowe_ciekawostki

Konkursy                                               

Łukasz Wierzbicki, autor znanych  książek Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Ocean to pikuś, miał być w kwietniu naszym gościem.  Z powodu zawieszenia zajęć w szkole spotkanie zostało odwołane. Ale autor o nas nie zapomniał. Zaprasza nas na swoją  stronę:     

„Moi Drodzy,
ogromnie żałuję, że tak wiele spotkań musieliśmy odwołać tej wiosny.
Mam propozycję, która być może pozwoli nam, mimo kwarantanny, przeżyć kilka wspólnych przygód […]”
link https://youtu.be/jPk_e7VHaT4

szczegóły i regulamin konkursu znajdziesz na stronie:  www.lukaszwierzbicki.pl/

Ciekawy wybór  konkursów
link https://miastodzieci.pl/konkursy/

– Kim zostanie twoja rolka?

Wiosenny konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców (do 25 IV)

– Kreatywny konkurs dla dzieci i rodziców – stwórz dzieło sztuki! (do 2 V);
– Napisz do Palmiarni – konkurs dla dzieci i młodzieży ( do 30 IV),
– Usłysz Babie Lato – konkurs kreatywny dla rodzin (od 28 III do 21 VIII),

Dla rodziców i nauczycieli:                      

Bajki do czytania lub oglądania, które pomagają rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie i kwarantannie:
link:
https://miastodzieci.pl/czytelnia/bajki-piosenki-wiersze-ktore-pomoga-rozmawiac-z-dzieckiem-o-koronawirusie-i-kwarantannie/

Biblioteczka psychologiczna, wychowanie i edukacja:
link:
https://miastodzieci.pl/czytelnia/k/biblioteczka-psychologiczna/