Losy naszych absolwentek

Jedną z na naszych absolwentek jest Iga Schramm. Jej pasją jest hokej na lodzie. Będąc jeszcze uczennica naszej szkoły trenowała już w klubie PZH Kozice Poznań. Razem z drużyna odniosła wiele sukcesów. Została powołana do reprezentacji Polski. Jako reprezentantka naszego kraju zdobyła dwa medale w kategorii  u-18 w roku 2017 i 2018. Zdobyła 3 brązowe medale Mistrzostw Świata dywizji 1 grupy B, jeden w seniorskim hokeju w 2019 roku w Chinach i były to jedyne mistrzostwa z seniorkami w których brała udział ponieważ przez Covid były one odwołane w późniejszych latach. W tym sezonie Iga gra w Neuchâtel Hockey Academy- NHA w Szwajcarii, niestety nie udało jej wraz z zespołem  awansować do fazy play off, ale gra w Szwajcarskiej lidze żeńskiej jest zupełnie inna niż w Polsce, poziom jest zdecydowanie wyższy.  Iga jest kolejną naszą absolwentką, która dzięki swojej ciężkiej pracy, determinacji i ambicji spełnia swoje marzenia. GRATULUJEMY!!!

___________________________________________________________________________________

Hokej na lodzie jest wielką  pasją Alicji. Zaczęła trenować w wieku 9 lat i od tej pory lodowisko stało się jej drugim domem. Kwalifikacje podnosi niemalże każdego dnia, ma 8 treningów tygodniowo, 5 razy w roku jest powoływana na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorek U18, chętnie uczestniczy w profesjonalnych obozach hokejowych. Od 2013 do 2017 gra w zespole Żak Młodszy PTH Koziołki na pozycji Napastnika. Od 2016 do nadal w Polskiej Lidze Kobiet w klubie PTH Kozice grupa B na pozycji Napastnika. Od kilku sezonów Ala z  zespołem PTH Kozice jest na I miejscu grupy B. Każdego roku zespół zdobywa  awans do Play Off z grupą A, podczas których zajmują IV miejsce. Jest czołową zawodniczką poznańskich Kozic: w sezonie 2018/2019 zajęła 3 miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej zawodników , w sezonie 2020/2021  6 miejsce . W sezonie 2019/2020 Kozice grały w grupie A, Ala zajęła 31 miejsce  ( sezon przerwany operacją stopy i rekonwalescencją). Ala otrzymała pierwsze powołanie do Kadry Narodowej  Juniorek U18 w sierpniu 2018. Brała udział w zgrupowaniach kadrowych, podczas których rozgrywał mecze kontrolne  między innymi z Francją, Czechami, Wielką Brytanią, Hiszpanią, Chinami, Węgrami i teraz w kwietniu br. z Łotwą.

Sukcesy sportowe:

-Udział w Mistrzostwach Świata w 01/2019 w Dumfries w Szkocji ( IV miejsce)

-Udział w Turnieju Czterech Narodów na Węgrzech  12/2019 ( III miejsce)

-Udział w Mistrzostwach Świata w 01/2020 w Katowicach ( V miejsce)