Uczymy Dzieci Programować

Programowanie jest jedną z kluczowych umiejętności XXI wieku i dlatego warto ją rozwijać. Uczniowie naszej szkoły mieli taką możliwość biorąc udział w aktywnościach organizowanych w ramach VI edycji programu „Uczymy Dzieci Programować”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy informatycznej wśród najmłodszych. Podejmowane przez uczniów zadania były wprowadzane w ramach lekcji edukacji informatycznej i informatyki. Uczniowie klas trzecich i czwartych podjęli wyzwanie realizacji zadań dotyczących programowania w języku wizualnym oraz projektowania tras dla Ozobotów. Ponadto przed świętami dzieci miały okazję odkrywać i realizować różne aktywności w kalendarzach adwentowych online o tematyce związanej z kodowaniem. Dla wszystkich uczniów było to nowe, ciekawe doświadczenie.

 

 

 

dyplom_UDP_VI_dzieci (1)