Projekt eTwinning „Cyberbezpieczniacy w escape roomie”

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła przystąpiła jako partner do krajowego projektu eTwinning pt. „Cyberbezpieczniacy w escape roomie”. Projekt skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Uczestnicy nietypowej lekcji poznają podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uczniowie, wcielając się w detektywów, będą samodzielnie szukać odpowiedzi na zaszyfrowane pytania, wyjaśniać zagadki i szukać tropów dających rozwiązanie tajemnic, tak by poznać zasady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Każda grupa projektowa działająca w szkołach partnerskich opracuje zadanie do pokoju zagadek. Z wypracowanego materiału powstanie escape room, w którym uczniowie rozwiązując zagadki zgłębia i utrwalą wiedzę na temat zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Bezpieczeństwo w Internecie, DBI2021, Dzień Bezpiecznego Internetu, Escape Room

b21394efb511f593c_project_pl