Projekt online – “Dzień Patrona- imieniny Szkoły” – 23.06.2020 r.

Dzień Patrona Szkoły to każdego roku ważny i radosny dzień.
23 czerwca uczniowie wszystkich klas mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważną i interesującą postacią był Romuald Traugutt.

W klasach 1-3 dzieci pogłębiły również wiedzę o naszym kraju i symbolach narodowych. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne. Zadania projektowe.

Lekcja w klasach 4 – 8 rozpoczęła się od miniwykładu edukacyjnego w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Następnie swoją wiedzę o powstaniu styczniowym uczniowie mogli sprawdzić odpowiadając na pytania quizu online. Zadanie projektowe.

Młodzież klas ósmych miała możliwość przesłania swobodnych wypowiedzi na temat swoich odczuć związanych z ojczyzną. Poniżej prezentujemy niektóre z nich:

Gdy myślę ojczyzna…to widzę swój kraj – Polskę. Piękne miasta i wsie. Znam hymn, flagę i godło Polski. Wspominam pisarzy i poetów (H. Sienkiewicz, M. Konopnicka, A. Mickiewicz), ich piękne wiersze. Przypominam sobie miejsca, które zwiedziłam. Doceniam, że w moim kraju nie ma wojny, mogę spokojnie się uczyć i bawić. – Oliwia 8B –

Gdy myślę ojczyzna to pierwszym moim skojarzeniem jest flaga, godło i święta narodowe. Rozmyślam również o społeczeństwie, które mieszka w Polsce. Wiem również, że jestem patriotką, ponieważ czuję silną więź z moim krajem ojczystym i utożsamiam się ze społecznością polską. Doceniam trud i wolę walki naszych przodków […]. To dzięki nim doceniam fakt iż mogę żyć w wolnym państwie.- Nadia 8B –

Na zakończenie Dnia Patrona uczniowie wzięli udział w zabawie przeprowadzonej w escape room online „Tajemnica zamku”.

Oto niektóre opinie przesłane przez formularz gmail:

super było:) ( Monika 8A),

Chciałbym mieć częściej takie lekcje. (Franek 5A),

Ciężko było odgadnąć kod. Może powinny być bardziej czytelne wskazówki. (Maria 4A),

Bardzo podobały mi się zajęcia, a najbardziej pomoc duszkowi w wyjściu z zamku. (Iga 5A)

Dziękujemy za udział w zajęciach.