Szkoła zamknięta, ale 1b DZIAŁA!

Witajcie wszyscy ,,Zaglądacze”. Jeżeli ktoś z Was myśli, że szkoła taka cicha, więc na pewno śpi- MYLI  SIĘ!!! Szkoła – to nie tylko budynek ale także my, a my- klasa 1b DZIAŁAMY!

Co tydzień – tym razem w domu, słuchamy sobie jakiegoś nowego utworu z kanonu dzieł muzyki klasycznej lub oglądamy nowy obraz znanego malarza. Czasami  stanowi to dla nas źródło inspiracji plastycznych. Tak powstały nasze ilustracje do utworu ,,Walc kwiatów” Piotra Czajkowskiego.

Aby to narysować, najpierw obejrzeliśmy film z nauką tańca zwanego walcem, aby łatwiej wyobrazić sobie nasze tańczące kwiaty. Jednak – tak naprawdę chodziło o to, aby zamknąć oczy, włączyć muzykę i …dać się ponieść malarskiej wyobraźni- ponoć tak powstają domowe arcydzieła- czyż nie?!

            

              

Za oknem wiosna. Nie ruszając się z domu ,,zajrzeliśmy” na chwilę na wieś-do wiejskiej zagrody, na pola i łąki. Tam bardziej widać tę kolorową, pachnącą kwiatami, ulotną  białymi dmuchawcami- Panią Wiosnę. No i tak MUSIAŁY przecież powstać: ,,Kwiatowe Panny”, barwne motyle, zwiewne ,,Dmuchawcowe obrazy”. Mamy nadzieję, że kiedyś w końcu zawisną na gazetce klasy 1b w naszej sali.

 

 

 

 

     

          

   

                       

 

              

           

Ale – nie tylko rysujemy. Oprócz zeszytu piszemy też w komputerze i oto, co już potrafimy ,,zrobić” napisanym przez nas literkom.