POZNAŃ MOJE MIASTO – konkurs dla Przedszkolaków

Poznań to jedno z największych i najstarszych polskich miast. Po rozbiorach miasto stało się częścią Prus, później stolicą Księstwa Poznańskiego, a po udanym powstaniu wielkopolskim – znów częścią niepodległej Polski. Zwiedzanie Poznania warto zacząć od Starego Miasta. Najcenniejszym jego zabytkiem jest poznański ratusz. Dawne Stare Miasto otaczają resztki murów obronnych. Pozostałości murów, baszt i bram są jeszcze widoczne na wielu odcinkach.

Te i jeszcze wiele innych rzeczy można przeczytać, usłyszeć od poznaniaków i nie tylko na temat Poznania, ale dzieci “nasz Poznań” widzą tak:

Grupa twórczych przedszkolaków wzięła udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym „POZNAŃ MOJE MIASTO”. Prace wyróżniają się przecudowną paletą barw, nie brakuje na nich także najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, za wytrwałość i zaangażowanie i  jeszcze raz gratulujemy!