Klasa VIIIa na strzelnicy

Uczniowie klasy ósmej w ramach nowej podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili strzelnicę “Pretor”. 

Wizyta miała na celu nauczenie uczniów, jak bezpiecznie korzystać z broni palnej i przekazanie im wiedzy na temat zasad zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami broni palnej i zasadami jej obsługi. Instruktorzy przekazali uczniom wiedzę na temat podstawowych zasad, takich jak trzymanie broni, celowanie, oddawanie strzałów, a także w jaki sposób postępować w przypadku zagrożenia. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali duże zaangażowanie podczas zajęć. 

Wizyta na strzelnicy była ciekawym i wartościowym doświadczeniem, które z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości i odpowiedzialności w kwestii bezpieczeństwa.