Bieg z Misiem

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w “Biegu z Misiem”. Dorośli uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Była również 5-kilometrowa trasa nordic walking. Dla dzieci przygotowano krótsze dystanse. Łącznie na starcie stanęło kilkaset osób. Celem “Biegu z Misiem” było zebranie funduszy na potrzeby terapeutyczne dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 164 w Poznaniu. Nazwa biegu nie jest przypadkowa – każdy zawodnik musi pokonać dystans razem z przyniesionym przez siebie pluszowym misiem – może go nieść na plecach, trzymać pod pachą, w kieszeni, mieć go na koszulce, czapce itp.

Do zadań wolontariuszy należało: wsparcie organizacji biegu, obsługa strefy start/meta, dbanie o bezpieczeństwo uczestników biegu, porządkowanie strefy biegowej.

Ze wszystkich zadań wolontariusze wywiązali się wzorowo!