Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Poznaniu

W dniu 21 marca, w Szkole Podstawowej nr 20 im. Stefana Batorego, odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce 60 punktów na 6 „Wybitne Wielkopolanki na przestrzeni dziejów”

Jesteśmy dumni, gdyż uczennice naszej szkoły Waleria Szostak z 7a, Barbara Migdał i Mariia Myrna z 8a zajęły pierwsze miejsce!

Uczniowie z 20 szkół w Poznania wzięli udział w konkursie, aby sprawdzić swoją wiedzę. Do walki o tytuł „Znawcy Historii Regionu” w kategorii 4-6 i 7-8 stanęło 31 drużyn.

Zadanie 1- matematyczne, było związane z pierwszą Poznanianką, która uzyskała prawo jazdy, Klementyną Śliwińską. Zadanie 2 sprawdzało czytanie ze zrozumieniem, był to Escape room Biała Dama, natomiast zadanie 3 dotyczyło wiedzy, jaką uczniowie zdobyli uzupełniając konkursowe książeczki z pierwszego etapu konkursu. Sprawdzane więc były umiejętności matematyczne i humanistyczne, a także umiejętność wykonywania zadań pod presją czasu.

Gratulujemy zwycięzcom!