Klasa 5b odwiedza Straż Pożarną

Klasa 5b, aby wzbogacić swoją wiedzę na temat pracy strażaka oraz podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w razie alarmu przeciwpożarowego, udała się do remizy strażackiej. Podczas zajęć aspirant opowiedział uczniom jak wygląda praca strażaka, jaki sprzęt jest niezbędny do wykonywania tego trudnego i niebezpiecznego zawodu, a także jakie cechy charakteru musi posiadać strażak oraz jaką szkołę należy ukończyć, aby nim zostać.  Uczniowie dowiedzieli się jak wyposażony jest wóz strażacki, jakie są rodzaje tych pojazdów i z jakimi trudnymi zadaniami muszą się zmagać strażacy w swojej pracy. Aspirant powiedział uczniom jak należy się zachować w razie pożaru w szkole, w domu, czy w miejscach publicznych oraz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na końcu, aby sprawdzić wiedzę, uczniowie musieli rozwiązać zagadki w escape roomie.