Rodzina Struniaków

10 listopada 2023 r. przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym z cyklicznych przedstawień edukacyjno-muzycznych pt. „Rodzina Struniaków” w wykonaniu Teatru Kulturka.

„Poznajcie rodzinę Struniaków. Dobrze słyszeliście: Stru-nia-ków! Muzyczną rodzinę instrumentów strunowych.
Co planują tej zimy? W sposób wyjątkowy obchodzić będą Święta, a kolędowanie to ich specjalność!

Każdy instrument ma swoją wielką muzyczną rodzinę. Niby są do siebie podobni, a jednak każdy z nich jest wyjątkowy i różni się od pozostałych. Jest rodzina dętych, rodzina perkusyjnych, jest też pewna rodzina instrumentów strunowych – Struniaków. Kogo tam nie znajdziecie? Babcię, wujka i cioteczki, będą też kuzyneczki! Rozśpiewana, stuniakowa Gwiazdka jest wesoła, każdy jest tu mile widziany! Jeszcze lepiej, kiedy zaśpiewa
z nami!”

Kolejne spotkanie z Kulturką już 8 grudnia.