Wyjątkowy tydzień przedszkolaków

Jak co roku, przedszkolaki wzięły udział w tygodniu pełnym atrakcji, w ramach pożegnania
z przedszkolem, przed nadchodzącymi wakacjami.

Pierwszego dnia przedszkolaki edukowały się w kwestii bezpiecznego podróżowania i zachowania podczas wakacji nad wodą, w górach, w lesie, a nawet we własnym domu.

Kolejnego dnia dzieci zmierzyły się z logopedycznymi łamańcami językowymi. Wykonały gimnastykę buzi
i języka, aby usprawnić narządy mowy, mające wpływ na prawidłowe mówienie.

Każdy przedszkolak wie, jak ważne są ćwiczenia fizyczne, dlatego następnego dnia świętowaliśmy Dzień Jogi. Przedszkolaki pozwoliły sobie na uzyskanie stanu równowagi i odprężenia, a także uspokoiły ciągle rozbiegane ciała i umysły, zachowując przy tym dobrą zabawę.

Nie obyło się również bez baliku. Tego dnia dzieci przebrały się w stroje przedstawiające zawody wykonywane
w dorosłym życiu. Nie zabrakło lekarzy, pielęgniarek, strażaków, aktorek i policjantów! Było to podsumowanie minionego roku przedszkolnego, w którym dzieci poznawały zawody funkcjonujące w ich najbliższym otoczeniu. Dzięki temu mogły kształtować w sobie postawę motywacji do działania, a także rozwijać swoje zainteresowania.

Ostatniego dnia odbyło się istne bańkowe szaleństwo! Przedszkolaki z pięknie pomalowanymi buziami świętowały, puszczając w niebo miliony baniek mydlanych.

Do zobaczenia po wakacjach!