Wizyta Straży Miejskiej

Wiedza z zakresu bezpiecznego spaceru po chodniku czy przechodzenia przez jezdnię jest bardzo ważna dla każdego przedszkolaka. Utrwaleniu tych informacji sprzyjają edukacyjne spotkania z pracownikami służb mundurowych. Najstarsze grupy przedszkolne podczas majowego spotkania ze strażniczkami miejskimi zapoznały się z obowiązkami spoczywającymi na osobach pełniących zawód strażnika miejskiego i poznały szczegółowo elementy służbowego umundurowania. Panie przypomniały przedszkolakom zasady dotyczące kontaktów
z osobami nieznajomymi, bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz pomogły w ciekawy sposób utrwalić numery alarmowe. Dzieci miały również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań
i postaw podczas spotkania z psem. Krok po kroku ćwiczyły pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dużą uwagę poświęcono także zaletom noszenia odblasków, a na zakończenie spotkania każdy mały uczestnik otrzymał odblaskowego misia z numerem alarmowym.