Warsztaty świąteczne w ramach Projektu Międzykulturowego UNICEF

W ramach Projektu Międzykulturowego UNICEF uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach, które odbyły się w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Podczas warsztatów, które poprowadzili specjaliści ds. kultury i sztuki, uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajemnic polskich i zagranicznych zwyczajów świątecznych.

Uczniowie dowiedzieli się m.in., dlaczego zjadano wierzbowe kotki z palemek, jaka symbolika wiąże się ze święconymi pokarmami czy też co powodowało strach panien przed Siuda Babą. Podczas zajęć poruszono także temat tradycji, które występują w innych krajach, jak na przykład w Australii, Grecji czy USA. Podczas części plastycznej uczniowie mieli okazję wykonać swoją ozdobę świąteczną.

Uczestnictwo w takich zajęciach to nie tylko wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności, ale również doskonała zabawa. Dzięki Projektowi Międzykulturowemu UNICEF nasi uczniowie mają okazję poznać różnorodne tradycje, co z pewnością pozwoli im na rozwijanie otwartości na inne kultury i szacunku dla różnorodności.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).