Dzień Dentysty

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!”
Pod tym hasłem przedszkolaki 6 marca obchodziły Dzień Dentysty. Tego dnia dzieci z grupy Żabki gościły u siebie panią stomatolog, a Biedronki i Misie odwiedziły gabinet szkolnego stomatologa. Przedszkolaki w przyjaznej atmosferze poznawały jego pracę, oglądały gabinet i znajdujące się w nim sprzęty. Była to dobra okazja do przełamania nieśmiałości, ponieważ dzieci chętnie i bez lęku zasiadały na fotelu stomatologicznym. Podczas zajęć dzieci miały okazję utrwalić wiedzę na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, poznały prawidłowy sposób mycia zębów i dowiedziały się, jak zdrowa dieta wpływa na stan naszych zębów. Tego dnia nie zabrakło również zajęć praktycznych: poznania modelu szczęki, ćwiczeń precyzyjnego czyszczenia i tradycyjnego
mycia zębów!