Tydzień z matematyką

Marzec miesiącem Królowej Nauk
Tydzień z matematyką
Zapraszamy od 13 do 17 marca

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.“ 
Roger Bacon

W tych dniach podczas lekcji matematyki przeprowadzone zostaną eliminacje do szkolnego konkursu „As matematyczny”.  Celem ich będzie wyłonienie trzech przedstawicieli z każdej klasy, którzy będą walczyć o Tytuł Asa Matematycznego.  

Codziennie będziecie mogli wziąć udział w różnych indywidualnych działaniach, które udowodnią, że matematyka nie ma przed Wami tajemnic! Od Was zależy, ile wyzwań podejmiecie!

13 marca (poniedziałek)
QR kody z matematyką w tle

Zapraszamy do rozwiązania indywidualnych zadań, zaszyfrowanych QR-kodem. Karty z QR-kodami szukajcie na szkolnych korytarzach. Odpowiedzi zapiszcie na podpisanej karcie pracy, którą przekażcie swojemu nauczycielowi matematyki.

Karty odpowiedzi należy pobrać z gazetki w holu. Pamiętajcie, żeby zapisać sposób rozwiązania. Sam wynik nie będzie sprawdzany.

 14 marca (wtorek)
Święto liczby Pi

Tego dnia, oprócz świętowania z liczbą Pi  w klasie,  proponujemy dwa konkursy:

  • Pi-sane wierszem – Napisz wiersz. Niech liczba liter kolejnych słów Twojego dzieła będzie odpowiadała kolejnym cyfrom liczby Pi.
    Karta pracy- pobierz
  • Plakat Ludolfina – Wykonaj plakat w formacie A4 przedstawiający bohaterkę dzisiejszego dnia. Technika dowolna.

15 marca (środa)
Dziś nie biegamy, dziś układamy

Tego dnia proponujemy Wam wspólne zmaganie się z łamigłówkami.

Drodzy Uczniowie – 15 marca przynieście do szkoły kostkę Rubika, sudoku, łamigłówki. Jeżeli nauczyciel dyżurujący na przerwach zobaczą Was układających kostkę, rozwiązujących Sudoku lub inne łamigłówki matematyczne, otrzymacie od niego specjalny dokument – jego przedstawienie matematykowi spowoduje, że spotka Was miła niespodzianka.

W tym dniu wyłonimy Szkolnego Mistrza w najszybszym układaniu kostki Rubika. Zainteresowane osoby, zapraszamy o 11:25 na hol szkoły.

16 marca (czwartek)
Międzynarodowy Konkurs “Kangur matematyczny”

16 marca uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny zmagać się będą w matematycznych potyczkach. Zapraszamy wszystkie zapisane osoby o godzinie 9:00 do auli szkoły.

17 marca (piątek)
Wielki finał As matematyczny

To będzie wyjątkowy dzień! Na pierwszych lekcjach, wyłonieni w trakcie eliminacji uczniowie, zmierzą się z zadaniami, których prawidłowe rozwiązanie pozwoli zdobyć tytuł Asa Matematycznego!

Organizatorzy