Warsztaty Międzykulturowe UNICEF – Poznajemy się nawzajem

Za nami Tydzień Międzykulturowy, podczas którego uczniowie klas 4-8 przygotowywali się do Turnieju Klas “Polska i Ukraina – poznajemy się nawzajem”. Celem projektu było wzmocnienie w uczestnikach postawy szacunku dla odmienności kulturowej i budowanie otwartości na kontakt z osobami z innych krajów.

Uczniowie na lekcjach wychowawczych przygotowywali się do rywalizacji międzyklasowej poznając podstawowe informacje na temat Polski i Ukrainy – symbole narodowe, tradycyjne dania, znane osoby, zabytki, tradycje. Podczas Turnieju Klas mogli sprawdzić zdobytą wiedzę i odpowiadali na pytania m.in. o najwyższy szczyt Polski i Ukrainy, podział administracyjny czy walutę. Padły również takie pytania jak: „Ruiny którego zamku wykorzystano w filmie Wiedźmin” czy „W którym roku Ukraina razem z Polską zorganizowała Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej”. Emocji było co niemiara, gdyż każda dobra odpowiedź wiązała się z przesuwaniem pionka po dużej planszy i wygraną ukrytą w drewnianych szkatułkach. Wyniki klas były bardzo wyrównane, dlatego gratulacje należą się wszystkim uczniom!

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).