Półkolonie Rada Osiedla Wilda

Czas wakacji szybko “leci”… za nami kolejny tydzień półkolonii.

W naszej szkole odbyły się tzw. “Wildeckie Półkolonie”, podczas zajęć nasi uczniowie skorzystali z różnorodnych atrakcji.

W pierwszym tygodniu (8-12.08.2022 r.) Uczestnicy półkolonii rozwijali swoją wyobraźnię podczas warsztatów lepienia z gliny. Po ćwiczeniach manualnych uruchomili zmysł słuchu, który wyostrzyli w czasie wizyty w Muzeum Instrumentów Muzycznych. W kolejnym dniu uczestnicy wraz z wychowawcami p. Dorotą i p. Gracjaną oraz p. Bartkiem udali się do Nowego Zoo. Dzięki wizycie w Zoo nasi uczniowie dowiedzieli się, że lew w ciągu dnia zjada 7 kg mięsa, mrówkojad 30 000 mrówek, a słonie nie piją wody trąbą 😉 Półkolonie to przede wszystkim czas aktywnego wypoczynku, który można spędzić podczas wspólnego pikniku, grając i bawiąc się z kolegami i koleżankami. W ostatnim dniu półkolonii udaliśmy się do kina na seans pt. “Lena i śnieżek”.

 

 

Drugi tydzień półkolonii rozpoczął się 16.08, a zakończył 19.08. W tym czasie uczniowie z wildeckich szkół podstawowych skorzystali z bardzo ciekawych atrakcji. Pierwszego dnia pojawił się “dreszczyk emocji”, ponieważ udaliśmy się na wystawę zwierząt egzotycznych, gdzie każdy uczestnik mógł wziąć na ręce piękne i troszkę przerażające okazy: węży, skorpionów, jaszczurek i pająków, było to zadanie dla bardzo odważnych 😀 Kolejny dzień również przyniósł niesamowite emocje! Uczniowie mogli spróbować swoich sił i stanąć “oko w oko” z lękiem wysokości, ponieważ udaliśmy się do Parku Linowego. Czwartek i piątek minęły pod znakiem filmowych i bajkowych przeżyć. W czwartek uczestniczyliśmy w seansie filmowym pt. “Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”, a w piątek wybraliśmy się wspólnie do Wytwórni Figur Woskowych, gdzie czekali na nas bohaterowie z różnych filmów i bajek 🙂 po zwiedzaniu muzeum był czas na wykonanie z gliny swojej ulubionej, bajkowej postaci.