Dzień Patrona 2022

W dniu 29 kwietnia 2022 r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt Dnia Patrona Szkoły Romualda Traugutta, którego temat przewodni w tym roku brzmiał „Polska i Ukraina – poznajemy wspólną historię i tradycje”. W tym dniu każda z klas przygotowywała swoje stanowisko – przyozdobiła wyznaczoną salę w barwy narodowe Polski i Ukrainy i przygotowała prezentację elementów historii, języka i tradycji tych państw. Uczniowie mieli okazję wykazać się własną inicjatywą i pomysłowością. Następnie o wyznaczonej godzinie i zgodnie z wyznaczoną trasą każdy zespół klasowy odwiedzał poszczególne stanowiska. Uczniowie mogli zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i strojami ludowymi  – Polski i Ukrainy, poznać ciekawe miejsca – miasta, zabytki, miejsca pamięci, charakterystyczne budowle, obejrzeć krajobrazy tych państw. Dodatkowo jedna z klas przybliżyła nam historię patrona Romualda Traugutta, inna realizowała rekordy Guinnessa, sprawdzając m.in. sprawność fizyczną naszych uczniów. Klasa 4a przygotowała prezentację i quiz dla uczniów klas 1-3. Szczególne słowa uznania należą się uczniom, którzy przyszli w strojach narodowych.