POMOC DLA CHARKOWA

Wojna na Ukrainie nadal trwa. Wiele osób pozostających w Ukrainie nie posiada środków do życia, w tym szczególnie trudnym położeniu są mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta partnerskiego – Charkowa.

30 kwietnia br. Młodzieżowa Rada Poznania spotkała się w formie zdalnej z przedstawicielami Młodzieżowej Rady przy Marze Miasta Charkowa, którzy przestawili obraz obecnej sytuacji i najpilniejsze potrzeby. Młodzieżowe radne i radni Charkowa z wielką odwagą i determinacją organizują pomoc humanitarną mieszkańcom swojego miasta. Rada każdego dnia przyjmuje ponad tysiąc próśb o udzielenie pomocy. Młodzież z narażeniem swojego bezpieczeństwa dostarcza rowerami lub samochodami potrzebne środki najbardziej potrzebującym, przede wszystkim kobietom z dziećmi i seniorom.

Będąc pod ogromnym wrażeniem postawy koleżanek i kolegów z partnerskiego miasta, Młodzieżowa Rada Miasta Poznania, przy współpracy z Samorządami Uczniowskimi i pełnym wsparciu Rady Miasta Poznania, pragnie zorganizować w poznańskich szkołach zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby, które zostaną przekazane do Charkowa.

Co jest potrzebne:

  1. Produkty spożywcze z długą datą ważności: woda butelkowana, konserwy, dania gotowe, herbata, jedzenie dla dzieci, słodycze, oliwa, mleko w proszku, cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, dżemy
  2. Produkty higieny osobistej i kosmetyki: żele pod prysznic, mydło, szampony do włosów, dezodoranty, pieluchy dla dzieci, papier toaletowy, proszki do prania, chusteczki nawilżające, podpaski, tampony
  3. Karma dla zwierząt
  4. Baterie, power banki

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Po raz kolejny prosimy Państwa o pomoc w zbiórce potrzebnych środków dla mieszkańców Charkowa. Zbiórka rusza od poniedziałku 16.05.2022, przyniesione produkty prosimy wkładać do kartonów ustawionych przy dyżurce.

Z góry dziękujemy
Samorząd Uczniowski