Zza kulis…

W ramach projektu Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski, uczniowie podejmują różne aktywności, dzięki którym zapoznają się z biografią wybitnej Wielkopolanki – dr Wandy Błeńskiej w celu dokonania opracowania wpisu do encyklopedii. W procesie gromadzenia materiałów uczniowie korzystają z różnych narzędzi cyfrowych oraz zasobów internetu. Kluczowym elementem projektu jest wywiad przeprowadzony z Dyrekcją Piątkowskiej Szkoły Społecznej, której patronką jest właśnie doktor Wanda Błeńska. W celu przeprowadzenia wywiadu uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę pt. „Śladami Wandy Błeńskiej”. W trakcie jej trwania odwiedzili m.in. Piątkowską Szkołę Społeczną w Poznaniu oraz inne miejsca związane z życiem bohaterki projektu. Wycieczka dla grupy projektowej była szansą do zdobycia nowych doświadczeń oraz okazją do inspirujących przemyśleń, a wszystko to działo się w atmosferze dobrej zabawy. Zapraszamy zatem do obejrzenia filmu relacjonującego wycieczkę pt. „Zza kulis” oraz do odwiedzania zakładki projektu, gdzie relacjonowane są działania grupy projektowej.