Druk 3D

Rozwój technologii druku przestrzennego został zapoczątkowany w XXI wieku. Możliwości jakie stwarza druk 3D są dzisiaj dostrzegane i wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu, m.in. w lotnictwie, medycynie, architekturze, jak również w  kulturze i sztuce oraz w edukacji. Proces druku 3D  składa się z kilku etapów: od projektowania modelu w dedykowanym oprogramowaniu, kończąc na wykorzystaniu drukarki 3D działającej na bazie włókien tworzywa sztucznego, czyli filamentów. Uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości oraz wsparciu finansowemu Rady Osiedla Wilda, mają szansę na zapoznanie się z technologią druku 3D oraz na  nabywanie umiejętności w tym zakresie. Doskonałą okazją do podejmowania aktywności związanych z drukiem przestrzennym stał się okres przedświąteczny, w którym uczniowie drukowali różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Był to niewątpliwie interesujący początek cyklu zajęć o tematyce druku 3D.

 

DRUK 3D