Świąteczny czas

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w  naszej  przedszkolnej  rodzinie.  W  naszym  przedszkolu  dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne, a także  chętnie  uczestniczą  w  przygotowaniach:  pieką pierniki, wykonują  ozdoby  choinkowe, łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach.

Grupa Sowy przygotowywała także Świąteczne Przedstawienie, w którym dzieci wcieliły się w role Elfów, Śnieżynek, Rodzeństwa oraz Bałwanków.

W  dzień  przedszkolnej Wigilii w  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  dzieci  w  galowych  strojach, zapach pomarańczy i goździków uświetniały ten dzień.  Na dzieci czekały także drobne upominki pod choinkami i jesteśmy pewni, że przyniósł je Gwiazdor! Zostawił śnieżne ślady na podłodze i otwarte okno.