ProgramujMY

Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym – ProgramujMy umożliwia konstruowanie gier wspólnie z dziećmi i dla dzieci. Podczas projektu Biedronki wraz z Panią Magdą są aktywnymi twórcami gier, a nie tylko biernymi ich odbiorcami. Wykorzystują materiały, które dostępne są w salach: kartony, kredki, pudełka, nakrętki i wiele innych.

Gry są dostosowane do możliwości dzieci, a dzieci same ustalają reguły, co pozwala im nabierać pewności siebie i chętnie takich reguł przestrzegają. Gry wymyślone i narysowane samodzielnie, są też o wiele bardziej atrakcyjne. Wspólne tworzenie gier wymaga nieco wysiłku, ale służy wzmacnianiu potencjału twórczego dziecka, które uczy się także bez obaw realizować własne pomysły i wdrażać twórcze rozwiązania. Konstruowanie gier przez dzieci prawie nic nie kosztuje, a przynosi ogromne korzyści edukacyjne i terapeutyczne.Do tej pory Biedronki wspólnie stworzyły i zagrały w trzy gry: „Grzybobranie”, „Wyprawa do lasu” i „Przedstawienie na Dzień Pluszowego Misia”.