Kodować każdy może

W bieżącym roku Biedronki wraz z Panią Magdą rozpoczęły nową przygodę z kodowaniem i programowaniem. Kodowanie to rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i kodowania do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Biedronki raz w tygodniu  realizują scenariusze, które są przygotowane przez koordynatora programu. Wykorzystują do tego celu różnorodne maty edukacyjne oparte na układzie współrzędnych, kubeczki do kodowania, krążki tematyczne i wiele innych ciekawych pomocy i materiałów. Zajęcia związane z kodowaniem i programowaniem są dla dzieci bardzo atrakcyjne, pozwalają na realizowanie treści programowych w inny, ciekawy, urozmaicony sposób.