„Zakamarek – ekotriki na kąciki”

W tym roku Biedronki wraz z Panią Magdą rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego Projektu z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej i aranżacji przestrzeni –„Zakamarek – ekotriki na kąciki”, czerpiąc radość z kontaktu z naturą. Celem przedsięwzięcia jest między innymi aranżacja kącików zainteresowań i ich wyposażenia z uwzględnieniem materiałów naturalnych i ekologicznych, kształtowanie i utrwalanie zachowań proekologicznych, wyrabianie emocjonalnego stosunku wobec przyrody, rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego, rozbudzanie zainteresowania najbliższą okolicą oraz nawiązanie współpracy z placówkami edukacyjnymi działającymi na terenie Polski.
W ramach projektu udało nam się zrobić: Las blisko nas – czyli las w słoiku, wspólnie zasadziliśmy szyszki – teraz czekamy na małe drzewa, z darów jesieni zrobiliśmy piękne łapacze snów i najpiękniejszą Panią Jesień. Wykorzystując foliowe woreczki zrobiliśmy wskaźniki kierunku wiatru, zakodowaliśmy jesienny parasol na macie do kodowania a także stworzyliśmy świat z figur geometrycznych.