Rocznica wybuchu powstania węgierskiego

W rocznicę wybuchu powstania węgierskiego poznaniacy uczcili tamte wydarzenia. Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak, wiceprzewodnicząca rady miasta Agnieszka Lewandowska oraz przedstawiciele rodzin i instytucji węgierskich w Polsce złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Pétera Mansfelda i Romka Strzałkowskiego, najmłodsze ofiary powstania węgierskiego i poznańskiego Czerwca 1956 roku.

„Wspomnienie 1956 roku w Poznaniu żywsze staje się zawsze w czerwcu i październiku. Ono spaja więzi, które od 65 lat łączą społeczność polską – poznańską i węgierską. Rok w rok solidaryzujemy się, kontemplując historie dwóch chłopaków. Historie, których wspólnym mianownikiem jest śmierć w starciu z totalitaryzmem, wielka niesprawiedliwość, trudne do wyobrażenia bestialstwo.”- powiedział Jędrzej Solarski – zastępca prezydenta Poznania.

Naszą szkołę, podczas obchodów 65-tej rocznicy powstania węgierskiego i poznańskiego Czerwca 1956 roku, reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maria Benedyczak, Wiktoria Kamińska oraz Jakub Jabłoński.