Doradztwo zawodowe

CDZDM transmitowało webinar “Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu?“. Został on zarejestrowany, więc już dzisiaj przekazuje rodzicom link do nagrania.
 
 
 
pierwszy filmik z cyklu “Jaką wybrać szkołę po podstawówce” jest już dostępny. Zachęcam wszystkich uczniów szczególnie klas VIII do obejrzenia webinaru, który jest o tym jak wybrać szkołę po podstawówce.
 
 
 
 
Mapa Karier uruchomiła niedawno nowy kanał na yt Zawodowy Stream. Kanał jest o nietypowych zawodach. Podczas nagrań są zapraszani różni goście, którzy opowiadają o wybranych zawodach. Najnowszy filmik dotyczy zawodu nauczyciela, który z całą pewnością nie jest, aż tak nietypowy, ale ścieżki które doprowadzają do tego zawodu już tak. 🙂 
Zachęcam, aby subskrybować kanał.
 
 
Na stronie CDZDM pojawiły się zestawienia progów punktowych do szkół ponadpodstawowych 2021-2022 znajdziecie je Państwo oraz Wy drodzy uczniowie pod linkiem. Szczególnie zachęcam do zapoznania się z zestawianiem.