„Czyściochowe Przedszkole”

„Czyściochowe Przedszkole” to program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać  w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Krótkie historie bohaterów Czyściochowa przybliżają dzieciom świat codziennej higieny! Siódemka uroczych zwierzaków zmierzy się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokaże, jak dbać o dobre nawyki.

W styczniu dzieci z grup: Biedronki, Misie, Żabki i Sowy zajęły się tematyką CZYSTYCH RĄK. Dzięki wykonanym zadaniom i eksperymentom, kształtowały w sobie umiejętność dbania o czystość rąk. Zapoznały się m.in. z zasadami zachowania w łazience, prawidłową techniką mycia rąk, zasadami dbania o czystość rąk, a także poznały konsekwencje zdrowotne wiązane z brudnymi rękami.

Dzieci sprawdziły, czy mydło rozpuszcza się szybciej w wodzie zimnej czy ciepłej?

Następnie szukały bakterii, wirusów i pasożytów w swoim otoczeniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale czy to możliwe, że mydło przegania tłuszcz i brud?!

Skoro wiemy już wszystko o brudzie, to brudzimy ręce tylko dla zabawy!

 

 

 

 

 

 

A po zabawie obowiązkowe prawidłowe mycie rąk!

 

Na koniec dzieci otrzymały dzienniczki higieny, w których wklejają naklejki uczestnictwa w zajęciach.