Zimowe zabawy i eksperymenty

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Żabki poświęcały swoją uwagę tematyce Zimy, poznały m.in. różne gatunki zwierząt, które o tej porze roku szczególnie potrzebują naszej pomocy. Nasze otoczenie spowiła Zima ze śniegiem i srogimi temperaturami, dlatego dzieci doszły do wniosku, iż warto zadbać o naszych zwierzęcych przyjaciół. Żabki przeszły zatem od słowa do czynu i razem z dziećmi z grupy Misie wyruszyły na szkolny ogródek w celu dokarmienia ptaków.

Po spełnieniu dobrego uczynku przyszedł czas na zabawę, rzucanie śnieżkami oraz lepienie bałwana…

Po zimowych wariacjach na śniegu, dzieci wróciły do sali. W ramach cyklicznych spotkań „Przez cztery pory roku z eksperymentami”  dzieci zbadały właściwości śniegu i sprawdziły, czy śnieg znajdujący się na dworze, możemy zabrać do przedszkola i móc się nim bawić. Niestety – śnieg zamienił się w wodę w mgnieniu oka i nie nadawał się do dalszej zabawy.

Jednak to nic straconego! Żabki i Misie wraz z Panią Klaudią stworzyły śnieg, którym będą mogły bawić się również w sali.  Do jego wykonania użyto dwóch bardzo prostych składników: mąkę ziemniaczaną i olej słonecznikowy.

Teraz topniejący śnieg nie jest nam straszny!

 

Śnieg nas nie opuszcza, dlatego także i w tym tygodniu wszystkie przedszkolaki cieszyły się z zabaw na białym puchu.