Pożegnanie klas VIII

Szanowni nauczyciele, koleżanki i koledzy…

Nadszedł czas, w którym musimy się pożegnać, pozostawić po sobie wiele wspomnień i ruszyć dalszą drogą naprzód. Czeka nas wiele życiowych wyborów i nowych doświadczeń. Przed nami otwierają się drzwi do dorosłego życia. Nie myślcie jednak, że zapomnimy o ośmiu wspólnie spędzonych latach w naszej fantastycznej „piątce”. To tutaj osiągaliśmy nasze pierwsze sukcesy, doświadczaliśmy naszych pierwszych porażek. Tutaj nauczyliśmy się, czym jest przyjaźń i jaką wartość ma nasza wiedza i edukacja. Z zagubionych pierwszoklasistów wyrośliśmy na pewnych siebie, sądzę, że, mądrych i wartościowych młodych ludzi.

W imieniu wszystkich tegorocznych ósmoklasistów, absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Poznaniu, chcę serdecznie podziękować Pani Dyrektor, która dzięki swojej sile, ciężkiej pracy i wytrwałości podarowała nam miejsce godne do nauki i rozwoju.
Dziękuję wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, którzy zadbali o to, aby wzbogacić nasze umysły wiedzą, oraz dali nam poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękuję naszym młodszym kolegom i koleżankom, z którymi mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się, dzielić doświadczeniami i dawać przykład.
Dziękuję, także pozostałym pracownikom placówki za zaangażowanie w funkcjonowanie naszej szkoły.

Liczę na to, że nie zapomnicie o nas tak szybko i będziecie z uśmiechem powracać do naszych wspólnych wspomnień. Mam nadzieję, że Was nie zawiedziemy.
Serdecznie dziękuję!

Uczennica klasy VIII B Wiktoria Gielnik,
w imieniu wszystkich ósmoklasistów roku 2019/20.