Porozmawiajmy o koronawirusie

Szanowni Rodzice!

Przedłużająca się pandemia koronawirusa i związane z nią zagrożenia wywołują w nas wszystkich lęk i niepokój. Szczególnie silnie odczuwają to dzieci. Ważne zatem jest aby stworzyć poczucie normalności w domu w sytuacji izolacji od środowiska. Przydatne jest trzymanie się rutyny – stworzenie harmonogramu dnia z rozpisaniem na czas na zabawę, naukę, pomoc przy codziennych czynnościach. Ważny też jest spokój opiekunów oraz pozwalanie dziecku na odczuwanie emocji. Dołączamy przydatne linki szczegółowo omawiające ten istotny problem i pomagające właściwie reagować’ 

www.szkolazklasa.org.pl/porozmawiajmy-o-koronawirusie/

swierszczyk.pl/polecane-artykuly/zlosc-smutek-strach/koronawirus-a-dzieci-porozmawiajmy-o-strachu

Lidia Tanaś
Magdalena Chudak
Krystyna Giżejewska
Gracjana Mikołajczak