MISTRZOSTWA MIASTA POZNANIA W LEKKOATLETYCE

W środę 22 maja na stadionie lekkoatletycznym Golęcin odbyły się Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Udział mogli wziąć uczniowie klas 7. i 8. urodzeni w 2009 i 2010 roku. Podczas zawodów rozgrywano następujące konkurencje: bieg na 100 m, 200 m przez płotki, 300 m, 600 m dziewcząt, 1000 m chłopców, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok wzwyż, sztafeta 400×100 m. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Burda, Sebastian Bernat, Bartosz Kujawski, Tymur Davydenko, Denys Kanivets, Amelia Chłopkowiak, Gabriela Silska, Mariona Banaśkiweicz, Waleria Szostak. Wszyscy zawodnicy w rywalizację włożyli ogromy wysiłek i zaangażowanie.

W rywalizacji największy sukces odnieśli:

II miejsce w skoku w dal – Mariona Banaśkiewicz 7a

III miejsce w pchnięciu kulą – Tymur Davydenko 8a

W klasyfikacji drużynowej: 8 miejsce – chłopcy, 7 miejsce – dziewczęta.

Gratulujemy wspaniałego startu!