Klasy 5a, 5b i 7a zwiedzają Kaszuby

W dniach 22.05.-24.05.2024 r. uczniowie klas: 5a,5b,7a wyjechali na Zieloną Szkołę i odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt na Kaszubach. Uczniowie zwiedzili Szymbark, gdzie mieli możliwość po raz pierwszy usłyszeć język kaszubski. Zobaczyli najdłuższą deskę świata – wpisaną do Księgi  rekordów Guinnessa, zwiedzili dom Sybiraka, zobaczyli w jakich warunkach żyli ludzie zesłani na Syberię oraz  jakimi pociągami byli wywożeni na wschód. Przeżyli również nalot w bunkrze oraz odwiedzili dom do góry nogami. Zobaczyli największy fortepian, na którym zagrała ich koleżanka Miriam, uczennica klasy 7a. Następnie wspięli się na Wieżycę, największe wzniesienie na Kaszubach, skąd rozciąga się piękny widok na okolicę. Uczniowie odwiedzili akwarium w Gdyni oraz zobaczyli jak wyglądało życie marynarza na Darze Pomorza. W drodze powrotnej mieli okazję podziwiać Malbork. W wolnych chwilach korzystali z chwil relaksu w hotelowym basenie. Wszyscy uczestnicy wycieczki pełni wrażeń wrócili do domu.