Warsztaty piernikowe

18 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4b uczestniczyli w  warsztatach piernikowych, których celem było kultywowanie tradycji, a także integracja uczniów przy wspólnym stole. Uczestnicy poznali historię pierników i tajemnicę przypraw, które budują ich smak, a także zapoznali się ze składem ciasta piernikowego oraz sposobem jego wypiekania. Dowiedzieli się również, że pierniki to jedne z niewielu łakoci, które oprócz tego, że są pyszne posiadają walory zdrowotne. Podczas warsztatów dzieci zabawiły się w świątecznych cukierników  dekorując bożonarodzeniowe pierniki. A wyobraźni nie brakowało. Uczniowie bawili się doskonale, a wszystkie wypieczone pierniczki zostały pokryte barwnym lukrem we wszystkich kolorach tęczy. Potem było zdobienie. Tu w ruch poszły cukrowe ozdoby z gwiazdeczkami i złotym pyłem na czele. Im więcej, tym ciekawiej.