Ratownicy Medyczni w przedszkolu

4 grudnia przedszkole odwiedził Zespół Ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
Dzieci miały okazję zwiedzić ambulans, spotkać się z ratownikami medycznymi i dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają oni w naszej społeczności.

W trakcie tego wyjątkowego dnia dzieci uczyły się rozpoznawania typowych obrażeń i mogły przećwiczyć podstawowe czynności pierwszej pomocy, takie jak zakładanie bandaży i pocieszanie przyjaciela w potrzebie. Dzieci miały okazję przećwiczyć na profesjonalnych fantomach wykonywanie resuscytacji. Ważnym elementem spotkania było również zrozumienie znaczenia służb ratunkowych i tego, w jaki sposób pomagają one zapewnić nam bezpieczeństwo.

Specjalne podziękowania należą się Rodzicom Ady z grupy Żabek, za ich udział w organizacji tego wydarzenia, które było niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków.