“Piątka pszczołom dom buduje dzięki temu świat ratuje.”

2 czerwca na terenie naszej szkoły miał miejsce piknik ekologiczny pod hasłem: “Piątka pszczołom dom buduje dzięki temu świat ratuje.” Piknik ten odbył się z inicjatywy i przy dużym zaangażowaniu Rady Rodziców, która prężnie działa przy naszej szkole. 
Na tę uroczystość zaproszono wielu ciekawych gości i przedstawicieli różnych fundacji. Obecni z nami byli: Schron Kultury Europa, Centrum Języków Obcych KONTAKT, fundacja Talent, Miododajne Miasta.

Festyn rozpoczęliśmy od wspólnego tańca “na góralską nutę” i występu niezawodnych przedszkolaków.

Podczas festynu rodzice serwowali pyszne ciasta oraz kanapki z miodem i dżemem, a członkowie stowarzyszenia “Zupa na głównym” poczęstowali wszystkich grochówką.

Nauczyciele przygotowali dla poszczególnych klas ciekawe atrakcje: malowanie pszczółek, mecz w zbijaka, malowanie na folii, eksperymenty chemiczne, kurs tańca.

W czasie festynu przedszkolaki ukończyły swoje dzieło – piękny mural!

Wszystkie klasy oraz grupy przedszkolne i zaproszeni gości wzięli udział w ciekawym przedstawieniu przygotowanym przez  szkolną grupę teatralną. 

Po posiłku i warsztatach wszyscy spotkali się przy scenie, gdzie uczniowie naszej szkoły przedstawili swoje talenty.
Na scenie zaprezentowali się: szkolny chór, nasze gimnastyczki, “Raper Karim”, pianista i szkolna grupa taneczna.

Podczas tegorocznego festynu emocje trwały do samego końca. Jednym z ostatnich elementów naszego festynu było wypowiedzenie ważnego słowa DZIĘKUJEMY! Słowo to razem z płynącymi łzami wzruszenia zostało skierowane do naszej Pani Dyrektor Renaty Grzegorzewicz-Zielony, która w tym roku kończy swoją kadencję i odchodzi na emeryturę. 

Jeszcze raz za wszystko DZIĘKUJEMY!

Na zakończenie festynu nauczyciele naszej szkoły (wspomagani przez rodziców) podjęli wyzwanie i stanęli do gry w palanta z naszymi mistrzami UCZNIAMI 🙂

Wynik meczu?… najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech 😉