Poznańskie Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym

W środę 10 maja na stadionie Golęcin odbyły się Drużynowe Poznańskie Igrzyska w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 25 szkół poznańskich. Każdy zawodnik i zawodniczka musiał wziąć udział w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Dodatkowo chłopcy musieli przebiec dystans 1000 m, a dziewczynki dystans 600 m. Za uzyskane wyniki przyznawano punkty, a o rezultacie drużyny decydowała suma uzyskanych punktów. Ponadto w każdej rozegranej konkurencji wyłaniano trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły: Waleria Szostak, Zofia Grzempa, Ilona Danilova, Mariona Banaśkiewicz, Nadia Kołodziejczyk, Gabriela Silska,  Wiktoria Nowacka. Reprezentacja chłopców: Tymoteusz Przybylski, Michał Nowak, Tomasz Iskra, Tymur Davidenko. Wszyscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki w każdej konkurencji, walczyli z ogromną determinacją i poświęceniem dla dobra drużyny.

 

Na podium znalazł się Tymur Davidenko, zajmując III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Brawo!

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałego startu!