Warsztaty pierwszej pomocy

9 maja Biedronki, Misie i Żabki uczestniczyły w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy „Uratuj Misia” prowadzonych przez Panią Paulinę z „Misia Ratownika”. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w trudnych
i niebezpiecznych sytuacjach, jak wybierać numer alarmowy i przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem. Poznały wyposażenie torby ratowniczej, a następnie z pomocą pluszowych przyjaciół nauczyły się w jaki sposób opatrywać rany przy pomocy bandaży i plastrów. Przy użyciu prawdziwych stetoskopów mogły także posłuchać bicia swojego serca.
Starszaki dodatkowo uczyły się jak ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej i jak prawidłowo wykonać resuscytację. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy i mini apteczki Misia Ratownika.

Grupa Sowy w tym dniu gościła specjalnego gościa – panią pielęgniarkę, która na co dzień pracuje z pacjentami
w szpitalu. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega zawód i obowiązki pielęgniarki, poznały zasady pierwszej pomocy, a także utrwaliły numer alarmowy.  Poznały rodzaje strzykawek i ich zastosowanie, a także miały możliwość usłyszenia bicia swojego serca z wykorzystaniem stetoskopu.