Świąteczne zajęcia – klasa 2b

W przedświąteczną środę na uczniów klasy 2b czekała niemała niespodzianka. “Zając Wielkanocek” przygotował dla uczniów skarb, który został ukryty w czarodziejskiej skrzyni. 

Przyjaciele Wielkanocka – Kicek, Chrupek i Norek postanowili utrudnić naszym uczniom otwarcie skrzyni… zamknęli skrzynię kłódką i wyznaczyli dzieciom do wykonania trzy zadania, dzięki którym zdobędą skarb.
W czasie wykonywania zadań istotne było współdziałanie i praca w grupie. Cała klasa pracowała na to, aby skrzynia została otwarta. Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie kilkunastu działań z tabliczki mnożenia, kolejne zadanie polegało na przygotowaniu wspólnej gazetki klasowej. Ostatnie zadanie wywołało na twarzach uczniów uśmiech podobny do radości z otwarcia skrzyni 🙂 w tym zadaniu uczniowie musieli ułożyć śmieszne i często nielogiczne zdania, które po głośnym przeczytaniu brzmiały, jak niezły kabaret.

Zdolni uczniowie klasy 2b z łatwością wykonali zadania i zdobyli skarb, którym była uwielbiana przez wszystkich słodka NIESPODZIANKA.