Wizyta ratownika medycznego

“3-5 minut… tyle mamy czasu, aby uratować życie poszkodowanemu w wypadku, którego serce przestało bić…” Tego i wielu innych, niezmiernie istotnych i cennych informacji, mogli dowiedzieć się uczniowie klasy 4a i 4b od zaproszonego do naszej szkoły przez Radę Rodziców Piątki – ratownika medycznego Pana Bartosza Banachowicza (wieloletniego partnera Rady Rodziców Piątki Poznań). Wiedza zdobyta podczas spotkania przyda się podczas egzaminu teoretycznego oraz praktycznego na kartę rowerową. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w razie wypadku, jakie kroki podjąć, aby nasza pomoc była skuteczna i bezpieczna oraz jakie są prawidłowe wytyczne do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wiemy, że takich spotkań nigdy za wiele, a wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy może okazać się bardzo cenna.