Witaj Wiosno!

Z początkiem marca dzieci z wszystkich grup przedszkolnych rozpoczęły przygotowania do powitania nadchodzącej wiosny. Przedszkolaki dekorowały swoje sale, robiły wiosenne porządki, a także uczyły się piosenek
i tańców. Niejednokrotnie wyglądały z nadzieją przez okno i wychodziły na boisko, szukając pierwszych jej symptomów. W całym przedszkolu panowało wielkie poruszenie, kiedy 21 marca przedszkolaki uroczyście obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci ubrane w piękne wiosenne kolory tańczyły, śpiewały piosenki i witały Panią Wiosnę radosnymi okrzykami na boisku szkolnym, podczas wiosennego pochodu. Przedszkolaki z grupy Żabki, w ramach wiosennego spaceru wybrały się do pobliskiego Multikina, by obejrzeć bajkę
pt. “Wróżka Zębuszka”.

21 marca był kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny! Tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest uświadomienie potrzeb osób z zespołem Downa, a także zwiększenie świadomości o tej chorobie. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób
z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Chromosom swoim kształtem przypomina skarpetkę, dlatego to one stały się symbolem akcji, w której wzięły udział przedszkolaki.