“Detektywi historii” na Starym Rynku w Poznaniu

W dniu 20 marca 2023 roku uczniowie w ramach Projektu Międzykulturowego UNICEF wzięli udział w niezwykłej wycieczce “Detektywi historii” na Starym Rynku w Poznaniu. Wycieczka ta była nie tylko okazją do zwiedzenia pięknych zabytków, ale również do poznania niezwykłych legend i historii związanych z miastem.

Trasa wycieczki prowadziła m.in. obok  Zamku Przemysła i ratusza, gdzie przewodniczka opowiedziała nam o historii tych miejsc oraz o ciekawostkach z nimi związanych. Dowiedzieliśmy się między innymi, że ratusz był wielokrotnie przebudowywany, a Zamek Przemysła miał ważne znaczenie dla historii Polski.

Podczas wycieczki część uczniów otrzymała rekwizyty i miała za zadanie odegrać rolę postaci historycznych m.in. Przemysła i Władysława Łokietka. W trakcie wędrówki po rynku szukaliśmy za pomocą GPS rzeźby autor renesansowej przebudowy poznańskiego ratusza. Na koniec  przewodniczka pokazał nam różne narzędzia, których używał kat do wykonywania wyroków.

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).