Klasy 8 w teatrze

Dnia 21.03.2023 r. uczniowie klas 8 mieli okazję obejrzeć spektakl pt. ”Pan Tadeusz – obrazy” w Teatrze Cortique.

Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w cyklu 12 scen – obrazów przedstawili główne wątki dramaturgiczne składające się na naszą epopeję narodową. To ponadczasowe arcydzieło jest utworem zawierającym wiele wątków i motywów, liryzm miesza się z humorem, a epicki porządek z dramatyczną tajemniczością i patosem. Ważną rolę odgrywa w nim wątek historyczny. Interesujące dla młodego widza (i czytelnika) są niewątpliwie elementy sensacyjno – przygodowe, które dostrzegamy w historii Jacka Soplicy (księdza Robaka). Jest tu też humor słowny i postaci, komedia omyłek oraz romans. Niewątpliwie inscenizacja przygotowana przez wrocławskich aktorów była dobrym wprowadzeniem oraz utrwaleniem “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – lektury obowiązkowej w klasie 8.