Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu, zorganizowane zostały przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych w Poznaniu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 16:30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu. Główna część obchodów odbyła się o godz. 18:00 pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy al. Niepodległości. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, odmówiono modlitwę za poległych oraz apel pamięci. W obchodach wziął udział m.in. wojewoda wielkopolski Michał Zieliński i Krystyna Łuczak – córka śp. generała Jana Podhorskiego. Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakończyły się złożeniem pod pomnikiem kwiatów i zniczy.