WIZYTA STRAŻAKA

Dnia 02.03.2023 r. podczas lekcji wychowawczej, w ramach doradztwa zawodowego klasa 8c gościła przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionkach. Celem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka, trudna i czasami bardzo niebezpieczna. W czasie spotkania uczniowie poznali zadania i obowiązki strażaka, dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat do wykonywania tego zawodu. W ramach spotkania gość zaprezentował strój strażacki, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.
Bardzo ciekawa i pouczająca lekcja przygotowana przez Radę Rodziców Piątki Poznań

 

 

Serdecznie dziękujemy OSP Kamionki oraz Fundacji strażacy wielkopolska.