Arena Zawodów

Dnia 28 lutego ósmoklasiści wspólnie z nauczycielami wybrali się na targi szkolnictwa zawodowego i technicznego. Akcja była adresowana dla ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i chcą wybrać dobry zawód. Uczniowie zwiedzili 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom np. (poligrafia, fotografia, reklama, usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika, nowe technologie, IT i wiele innych). Uczniowie poznali łącznie ok. 100 zawodów, dowiedzieli się m.in. jak skomponować smaczny deser, czy zaprogramować robota. Tworzyli własne spoty reklamowe, a także wykonywali profesjonalne zdjęcie. W targach uczestniczyli również przedstawiciele wielu firm. Doradcy zawodowi służyli pomocą, aby uczniowie mogli trafnie wybrać wymarzony kierunek.