Wizyta w Sądzie Rejonowym

23 stycznia klasa 8c miała wyjątkową okazję przyjrzeć się pracy sędziego, kuratora oraz archiwisty w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Po powitaniu przez sekretarkę Prezesa Sądu Rejonowego, uczniowie obserwowali przebieg rozprawy sądowej pod przewodnictwem doświadczonej pani sędzi, która po rozprawie cierpliwie odpowiadała na pytania młodzieży. Okazało się,  że to nie koniec intensywnej wizyty. Ósmoklasiści pod przewodnictwem przedstawiciela sądu, mieli okazję zwiedzić gmach, zaglądając w różne jego zakamarki – archiwum, magazyn z dowodami śledztw. Wizyta w sądzie była dla naszych uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Wszyscy zgodnie wykazali chęć przestrzegania prawa przez kontrolowanie swoich czynów i zachowań.